Meist. Klaasinterjöör

Klaasinterjöör

Klaasinterjöör on ühe eraettevõtte kohta päris kenas vanuses – 20 on jäänud selja taha. Klaasinterjöör on ajas muutunud, kuid alles on jäänud põhiline – armastus vitraaži vastu. Ja kuigi tehnoloogiad, eelistused ja moevoolud on pidevas muutumises, on väärikas vitraažikunst ikka sama ning püsima jäänud. Meie põhiliseks fookuseks on alati olnud kunst interjööris, selle funktsionaalse osana, mis oleks samavõrd praktiline kui meeliköitev. Seetõttu oleme alati proovinud pakkuda kliendile mitte ainult kunstiteost, vaid terviklikku lahendust. Ka meie kliendid on muutunud. Täna eelistatakse klassikalises tehnikas valminud vitraaži või tiffany vitraaži. Osatakse paremini hinnata selle kunstilist väärtust ja ajas püsivust. See ei ole alati nii olnud, kuid seda suurem on meie rõõm vitraaže pakkuda.

Klaasinterjööri ajalukku on jäänud värvikaid hetki, mida meenutada tänu ägedatele kolleegidele ja värvikatele sündmustele. Oleme rühkinud vana päikeseloojangu värvi akendega Volkswagen bussiga Antsla poole laadale. Kuid bussi jõud rauges kusagil Türi kandis. Kogu killavoor tuli maha laadida, et saaks ligi mootorile. Nii ootasime bensiinijaamas kohalikku kuldsete kätega meest, kes saabus jalgrattal, et meie bussile elu sisse anda. Kuidas me üldse temaga kontakti saime pole enam meeles. Kuid käed olid mehel kuldsed küll, sest buss hakkas sõitma. Lõpuks liikusime Lõuna-Eesti kuppelmaastikul ikka oma eesmärgi poole. Laadal sai käidud mõningate lõbusate vaheseikadega. Tagasisõit Tallinna poole katkes Raplas, siis naasime koju juba nööri otsas. Selja taha on jäänud ka üks ääretult külm Luige laat, millest osa ei võtnudki peaaegu keegi peale müüjate, kes inimtühjal platsil jäist õhku trotsisid. Müüdud ei saanud mitte kui midagi. Oleme isegi mõelnud, et nendest lugudest saaks vahva komöödiafilmi ’’Ettevõtlus Eesti moodi’’.

Kord astus meie stuudiosse klient ning olles veidi ringi vaadanud, muigas ja ütles: ,,Teil on siin selline meeldiv loominguline kaos!’’. Selle võtame kindlasti omaks, sest meid ümbritsebki 100 % looming ja kiirematel aegadel ka pisukene kaos.

Täna on Klaasinterjöör teistmoodi. Oleme kaks kunstnikku, kelle dünaamiline duo toimib kui õlitatud kellavärk. Aastatega on tekkinud samas rütmis hingamine ja arusaam et, mis meeldib ühele, meeldib ka teisele. Kui üks ei jaksa, on teine toeks. Meie käekiri on sarnane, ühel veidi pehmem ja teisel pisut sirgjoonelisem, kuid omavahel hästi sobituvad. Praegu teeme absoluutselt neid asju, mida meile meeldib teha: vitraaže, peegleid, vaheseinu, klaasist piirdeid, kellasid, kingitusi ja ehteid, kuid miski pole lihtsalt klaas, vaid alati käsikäes kunstiga.

Anu ja Sandra

Vaata edasi: Teenused